Read Club

Rio Preisner: Speculum exilii Bohemici - neboli Exil a naše nynější politická filosofiePDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Rio PreisnerZákladním tématem myslitelského díla Rio Preisnera je historický konflikt s totalitarismem a speciálně pak postavení české existence v tomto konfliktu, a ještě podrobněji pak, opět v historické dimenzi, ztráta identity české existence ve střední Evropě po roce 1945. Rukopis Speculum exilii Bohemici s podtitulem Exil a naše nynější politická filosofie dokončil Rio Preisner v roce 1980 a nyní vychází knižně v celku poprvé. Je nejen pronikavým rozborem vyhnanství jako takového (tedy nejen československého), ale rovněž analýzou soudobého politického myšlení s důrazem na myslitele české (Jan Patočka, Václav Bělohradský, Miroslav Novák, Pavel Tigrid, Václav Havel a další), ale i západní (Leszek Kołakowski, Eric Voegelin aj.). Kniha také reaguje na vznik Charty 77 a situaci v Československu po jejím zveřejnění i na následující novou vlnu politické emigrace na Západ. Preisner své úvahy o povaze exilu a politickém myšlení odvíjí od pojmu gnóze, který je spjat s dílem významného německo-amerického politického filosofa Erica Voegelina. Celá bohatě rozvětvená úvaha je vpjata do široké významové tkáně souvislostí nejen politicko-filosofických a obecně filosofických, ale i kulturních a dějinných. České politické myšlení je tu reflektováno v souvislosti s jeho zdroji nejen z oblasti filosofie politiky, ale i filosofie jako takové. Preisner zde vede své kritické ostří zejména proti dialektickému myšlení G. W. Hegela. Ve Speculu se Preisner pohybuje mezi dvěma póly – na jedné straně je jeho politické myšlení ukotveno v evropské a severoamerické politické kultuře, na druhé straně v českém politickém myšlení a obojí podrobuje kritice. Právě svým kritickým radikalismem je tato kniha cenná a patří k tomu nejlepšímu, co na půdě českého politického myšlení vzniklo. Datum vydání: 01. 09. 2018 Počet stran: 272 ISBN: 978–80–7474–204–0 Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá


Niche Havaj. Chemicko-inženýrské dolní vývojový diagram. 8 PreIsner rio A na konec eska rozmluvy londýn 1987. Médium Ekniha.


Exilé Film

neboli Exil a nae nynjí politická filosofie. Recenze na knihu Rio Preisnera Speculum exilii bohemici neboli Exil a nae nynjí politická filosofie Triáda 2018. Speculum exilii Bohemici. Stejní dílo k djinám eského exilu. MÁNSKO SERVIS SERVIS MTI. Speculum exilii Bohemici Ekniha neboli Exil a nae nynjí politická filosofie Rio Preisner Triáda 2019. 28 produkt v kategorii Spoleenské a humanitní vdy Triáda. Signatura A056763. S pomocí nkolika vdních obor vetn astronomie fyziky biologie archeologie historie i sociologie a s vyuitím speciálních vizuálních CGI efekt rekonstrukcí a asových os. Kniha Speculum exilii Bohemici neboli Exil a nae nynjí politická filosofie na www.alza.cz. MBA Entrepreneurship UK. 420 734 441 004 provizorn PoPá 916 píp.

Jak popsat dobrou přednášku.


eknihy ke stažení Rio Preisner: Speculum exilii Bohemici - neboli Exil a naše nynější politická filosofie PDF. Elektronické knihy nejznámější PDF Rio Preisner.