Read Club

Petr Čornej: Jan ŽižkaPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Petr ČornejŽižkův nový životopis vychází u příležitosti 600. výročí výbuchu husitské revoluce a napravuje bilanci české historiografie, jež po husitské tetralogii Františka Šmahela nepřišla s fundovaným vědeckým dílem na toto vzrušující téma již čtvrt století. Čtenář dostává do rukou druhou nejrozsáhlejší práci o Žižkovi, navazující na téměř devadesát let staré monumentální dílo Josefa Pekaře, jehož výsledky s využitím nejnovějších badatelských poznatků doplňuje, koriguje i překonává. Velká Žižkova biografie z dílny respektovaného znalce husitské doby představuje nepřemoženého hejtmana v netradičním světle. Příběh nejslavnějšího českého vojevůdce se odehrává na pozadí barvitého dějinného panoramatu, jež pomáhá porozumět Žižkovu vnitřnímu světu a motivaci jeho činů. Husitský válečník vystupuje na stránkách knihy jako polní velitel, jehož fenomenální úspěchy vyrůstají nejen z geniálního strategického uvažování a jedinečné schopnosti zvolit překvapivá řešení, ale i z oddanosti jeho bojovníků a nesporného charismatu, které mu nemohou upřít ani jeho nepřátelé. Sám sebe přitom vnímá jako hluboce věřícího bojovníka, naplňujícího boží vůli vždy a všude. Již v průběhu svého života se stává ikonou stoupenců husitského programu a zároveň objektem nenávisti svých protivníků. Datum vydání: 01. 01. 1970 ISBN: 9788074329906


Petr ornej DrSc. Petr ornej is the author of Jan ika 4.76 avg rating 29 ratings 2 reviews published 2019 Great Stories in Czech History 3.16 avg rating 37 rati. bezna 1951 Praha je eský historik specializující se na djiny pozdního stedovku zvlát husitství a na historiografii a historickou tradici. Matthew 6: 9. V době, kdy motýli mla citace.


Petr Čornej

Kupte knihu Jan ika ivot a doba husitského váleníka Petr ornej s 20 slevou v eshopu za 632 K v knihkupectví Booktook.cz3.8 Hodnocení 7653 hodnocení produktu632 KPetr ornej Jan ika Knihovna Karla Dvoáka ve Vykovhttpskkdvyskov.czpetrcornejjanzizkaJaký byl lovk ped ním se táslo pl Evropy a který dodnes vzbuzuje obrovské emoce? Je jednou z nejvýznamnjích postav eských djin a pesto je dodnes zahalen závojem. Objednávejte knihu Jan ika v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Témaánr ika z Trocnova Jan asi 13601424 husitské války vojevdci husité husitství Poet stran 844 . General Biology Lab # 10. Kupte knihu Jan ika od Petr ornej na Martinus.cz. ikv nový ivotopis vychází u píleitosti 600. ornej Petr Jan ika V pomyslném ebíku nepravdpodobných píbh eské historie by jednooký a posléze úpln slepý edovlasý mu který je s pár stovkami sedlák a en schopen opakovan porazit desetitisíce rytí jist získal jednu z pedních píek. Jeden z pomyslných vrchol letoní kniní sezóny v esku. Jan ika Petr ornej. Jan ika ivot a doba husitského váleníka Paseka 856 stran je název monumentální práce historika a pedagoga Petra orneje. Litera za prózu Jií Kratochvil Lika v dámu. edesát let ivota husitského hejtmana Jana iky zstane trvale neobjasnno. Latinskoamerické studium střední školy.

Práce v Kalifornii Žádný zážitek.


Vědecká knihovna Petr Čornej: Jan Žižka PDF. Jak stahovat e-knihy Petr Čornej.