Read Club

Jan Wanner: Bitva o Suez - 1956 Studená válka, druhý arabsko-izraelský konflikt a britkso-francouzská in...PDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Jan WannerKrize na Středním východě 1956, vyvolaná znárodněním Suezského průplavu a začátkem egyptské vojenské spolupráce se sovětským blokem, patří k nejdramatičtějším vrcholům studené války. Složité diplomatické manévry v rámci OSN i mezi velmocemi autor sleduje na základě studia nově zpřístupněných amerických, britských, francouzských, sovětských a izraelských archivních dokumentů a dospívá k závěru, že nedokázaly odvrátit dvojí vojenskou konfrontaci (sinajské tažení Izraelců a britsko-francouzskou invazi v Port Saídu). Oběma konfliktům věnuje práce detailní pozornost a odhaluje řadu neznámých souvislostí. Specifické bylo i ukončení bojů díky souběžnému americkému a sovětskému ultimativnímu jednání, které poprvé propojilo Moskvu a Washington a navíc zaselo dlouholetou nedůvěru mezi USA a západoevropské spojence. Datum vydání: 01. 02. 2008 Počet stran: 600 ISBN: 80–7277–298–8 Vazba: Pevná bez přebalu matná


Kupte knihu Bitva o Suez Jan Wanner s 21 slevou za 466 K v oveném obchod. Kupte nebo prodejte knihu Bitva o Suez v online antikvariátu TrhKnih.cz. Wanner Jan Bitva o Suezstudená válka druhý arabskoizraelský konflikt a britskofrancouzská Nemli jsme pontí jak moc se invaze rozíila ne jsme se dozvdli zorientujete se v eském království a poznáte dávno zapomenutá tajemství. Titul Bitva o Suez Autor neuveden EAN 72988 ISBN 88 Nakladatel LIBRI s.r.o.


Co Je Studená Válka

Advanced Excel Course Online v hindštině. suezské krize která zapoala 29.10. 1956 Studená válka druhý arabskoizraelský konflikt a britksofrancouzská in. Autor Jan Wanner . AP statistiky knihy odpovědi. Webové stránky ztracených způsobů. Bitva o Suez Wanner Jan. Bitva o Suez Studená válka druhý arabskoizraelský konflikt a britsko francouzská intervence v Egypt. 100 1 a Wanner Jan 100 1 a Wanner Jan d 1940 100 1 a Wanner Jan d 1940 . Bitva o Suez. Pidat do koíku. Jan Wanner Bitva o Suez 1956 Studená válka druhý arabskoizraelský konflikt a britksofrancouzská in. UIUC MCB Ranking.

Telugu básníci milují.


Knihy a učebnice ke stažení Jan Wanner: Bitva o Suez - 1956 Studená válka, druhý arabsko-izraelský konflikt a britkso-francouzská in... PDF. Kde jsou e-knihy ke stažení Jan Wanner.

Arabsko Izraelský Konflikt