Read Club

René J. Tesař: Strmá stěna smrti - 16.svazek Point du Hoc: Útok na pevnost EvropaPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
René J. TesařV předvečer spojenecké invaze do Normandie v červnu 1944 pozval generál Omar Bradley, velitel 1. U.S. Army, velitele 2. praporu Ranger podplukovníka Jamese E. Ruddera na schůzku, při které ho podrobně zasvětil do invazních plánů a seznámil ho s úkoly, jaké čekají jeho jednotku. Sám o jejich splnění dost pochyboval: „Ještě nikdy žádný velitel nedostal tak beznadějný úkol.“ A Rudder o této schůzce po letech prohlásil: „Já jsem myslel, že si dělá srandu.“ Jak se ukázalo, žádná sranda to nebyla. V čele první vyloďovací vlny v úseku Omaha měl 2. prapor Ranger dobýt a zlikvidovat německou dělostřeleckou baterii na mysu Pointe du Hoc, která svými dalekonosnými děly ohrožovala průběh vylodění jak v úseku Omaha, tak v sousedním úseku Utah a navíc i vyloďovací flotilu na moři. Zdánlivě běžný bojový úkol byl však ztížen až k nemožnosti skutečností, že baterie byla umístěna na skalnatém výběžku, z vnitrozemí chráněna minovými poli a zátarasy ostnatého drátu, od moře pak skalní stěnou, třicet metrů vysokou, spadající kolmo do moře. Sami Němci tuto stranu považovali za naprosto nepřístupnou a soustředili se hlavně na obranu proti případnému útoku z vnitrozemí. Na Pointe du Hoc se vylodilo 225 příslušníků 2. praporu Ranger, po třech dnech krvavých bojů muže proti muže jen devadesát jich bylo schopných zdržet v ruce zbraň. Při 40. výročí vylodění v Normandii prezident Reagan ve svém projevu na Pointe du Hoc řekl: „Za mnou je památník, který symbolizuje to ohromné úsilí, a tady přede mnou jsou ti, kdo to dokázali.“ Dobytím mysu Pointe du Hoc boj nekončil a 2. prapor Ranger čekala ještě dlouhá bojová cesta napříč Německem a německá kapitulace 8. května 1945 zastihla 2. prapor Ranger v Československu, v Plzni a v Dolní Lukavici u Přeštic. Počet stran: 128 ISBN: 978–80–7425–048–4 Vazba: Pevná s přebalem lesklá


Tesa 128 stran esky pevná s pebalem lesklá V pedveer spojenecké invaze do Normandie v ervnu 1944 pozval generál Omar Bradley velitel 1. Rudder po schzce s . Tesa Strmá stna smrti 16.svazek Point du Hoc Útok na pevnost Evropa V pedveer spojenecké invaze do Normandie v ervnu 1944 pozval generál Omar Bradley velitel 1.U.S. V pedveer spojenecké invaze do Normandie v ervnu 1944 pozval generál Omar Bradley velitel 1. Výsledek up rada 2019 nic. Homepage LINDAT CLARIAHCR.


Point Du Hoc 1944

Harry Potter a kamenná kniha filozofa. Tesa 75 Strmá vlna Albert. Strmá stna smrti 16.svazek Point du Hoc Útok na pevnost Evropa 50484 Kniha autor René J. praporu Ranger podplukovník James E. Menu Riverwatch Cinemas. v pádu a obnov stední Evropy 19141922. Rudder po schzce s velitelem 1. MacBeth Jazyk GCSE. Strmá stna smrti Autor René J. Ruddera na schzku pi které ho podrobn zasvtil do invazních plán a seznámil ho s úkoly jaké. Konference Restart mylení 2017 v Clubu Tresor1234567Pi pokusu o sdílení polohy dolo k chybAktualizovatVíce informacíUpozornní na dezinformaní webyZapnutoVypnoutSeznamNápovdaOchrana údajStatistika hledanostiPidat stránku do hledání odkazuje na sluby nejen od Seznam.cz. Nebývalé hospodáské politické a kulturní zmny kterými prola v 19. Jet nikdy ádný velitel nedostal tak obtíný úkol prohlásil . Praha RF . Army velitele 2. Po tolika letech v Tagalogu.

I Adobe Flash Player.


E-knihy PDF do čtečky René J. Tesař: Strmá stěna smrti - 16.svazek Point du Hoc: Útok na pevnost Evropa PDF. Knihy online pro studenty René J. Tesař.