Read Club

Karel Dvořák: Soupis staročeských exempelPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Karel DvořákFolklorista a literární historik Karel Dvořák vydal svůj soupis exempel – vyprávění mnoha žánrů používaných středověkými kazateli jako názorné ilustrace jejich kázání – již r. 1978. Excerpoval pro něj prameny od počátků české literatury až po dobu husitskou a držel se dodnes používaného systému amerického medievalisty F. C. Tubacha, který obohatil přibližně o tři sta nových typů exempel. V 80. letech se Dvořák ke své práci vrátil, přeložil ji do němčiny a s pomocí historika knihtisku Kamila Boldana ji výrazně rozšířil o přibližně 230 nových exempel. Před dokončením díla však autor v r. 1989 zemřel a práce zůstala v rukopise. Nové vydání této příručky mezinárodního významu je překladem tohoto rukopisu a kromě rozšíření počtu exempel a pramenné základny obsahuje také novou předmluvu medievalistky Anežky Vidmanová. Datum vydání: 01. 11. 2016 Počet stran: 294 ISBN: 978–80–257–1767–7 Vazba: Pevná bez přebalu lesklá


Kód jazyka . Tubacha který obohatil. Cena s DPH 241K. Edice Folkloristika svazek 1. Folklorista a literární historik Karel Dvoák vydal svj soupis exempel vyprávní mnoha ánr pouívaných stedovkými kazateli jako názorné ilustrace jejich. letech se vak ke své práci opakovan vracel revidoval ji a i s pomocí historika.


Karel Dvořák

Otevřená hudební teorie hudby. Soupis staroeských exempel Autor Dvoák Karel Vydáno 2016 Soupis staroeských exempel Autor Dvoák Karel Vydáno 1978 Edice staroeských próz kritickobibliografický pehled Autor Skutil Jan Vydáno 1957. Neváhajte a inpirujte sa mnostvom kníh v najobúbenejom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Zkušenosti Synonyma. Google Certified Educator Level 1 Studijní příručka PDF. PSeb 12. výsledek 2019 konečné datum. Nijmegen Utrecht renci je moné nalézt v detailních zprá LOGIE Dekker Van de Vegt. Index Exemplorum Paleobohemicorum . Karel Dvoák Soupis staroeských exempel Argo Praha 2016. Karel Dvoák. Erbena jako i zájem o lidovou slovesnost jej dovedla k folkloristice. Soupis staroeských exempel Karel Dvoák.

OCR GCSE English Literature Candidate Style Odpovědi.


Kde stahujete e-knihy? Karel Dvořák: Soupis staročeských exempel PDF. Univerzitní knihovna Karel Dvořák.