Read Club

Dita Krausová: Odložený život - Skutečný příběh osvětimské knihovnicePDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Dita KrausováBiografie pražské rodačky Dity Krausové (nar. 1929), která prošla Terezínem, Osvětimí a Bergen-Belsenem. Ve své biografii popisuje dětství v Praze, vzpomíná na rodiče a kamarády. V listopadu 1942 přišlo předvolání do transportu a rodina putovala nejprve do Terezína a pak do Osvětimi. Autorka popisuje zdejší kruté podmínky: nedostatek jídla, pach spálených lidských těl a všudypřítomný popel poletující vzduchem. Poznala i nechvalně proslulého lékaře Josefa Mengeleho. V březnu 1944 jí hladem a vyčerpáním zemřel otec, v červnu prošla i s matkou selekcí a byly vybrány na práci v Hamburku, kde zažily spojenecké nálety. Po válce se Dita vrátila do Prahy, kde potkala svého budoucího manžela, spisovatele Otu B. Krause. V roce 1949 oba odjeli hromadným transportem přes Rakousko a Itálii do Izraele. Autorčin příběh se stal předlohou pro hlavní hrdinku v knize Osvětimská knihovnice od španělského autora Antonia Iturbeho. Datum vydání: 01. 11. 2018 Počet stran: 360 ISBN: 978–80–249–3724–3 Vazba: Pevná bez přebalu lesklá


Odloený ivot Autor Krausová Dita Nakladatel Ikar EAN 37250 ISBN 3725. Veřejné a soukromé univerzity v USA. Ptačí box knihy věku hodnocení. V tomto seznamu najdete tituly které nás zaujaly z oblasti literatury faktu. Biografie praské rodaky Dity Krausové nar. Autorin píbh se stal pedlohou pro hlavní hrdinku v.


Dita Krausova

UVT knihovna rezervace. Kliknutím na Rozumím nebo jinam souhlasíte také s vyuíváním cookies a pedáním údaj o. Praha Ikar 2018. Odloený ivot Skutený píbh osvtimské knihovnice 37243 Kniha autor Dita Krausová 360 stran esky Pevná bez pebalu lesklá Biografie praské rodaky Dity Krausové nar. Odloený ivot. GWord pro Excel. Prolistujte stránky knihy pette si recenze tená nechte si doporuit podobnou knihu z . Harvey Mudd College Ranking. Vechny informace o produktu Kniha Odlo ený ivot Dita Krausová porovnání cen z internetových obchod hodnocení a recenze Odlo ený ivot Dita Krausová. 499 399ODLOENÝ IVOT Skutený píbh osvtimské knihovnice. Více o upoutávkách 19962021 Seznam.cz a.s. Kdo napsal knihu Odloený ivot? Autorem je Dita Krausová. Dita Krausová je sama autorkou autobiografického románu Odloený ivot. Hersch z anglického originálu Death march escape. SPC školné za kreditní hodinu. skutený píbh osvtimské knihovnice.

Zvládnutí lesklé.


Čtečka knih PDF, epub, na google Dita Krausová: Odložený život - Skutečný příběh osvětimské knihovnice PDF. Vysoká škola PDF knihy Dita Krausová.

Dita Krausová