Read Club

Světlana Alexijevičová: Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnostiPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Světlana Alexijevičová26. dubna 1986 zničila série výbuchů reaktor a budovu 4. energobloku černobylské atomové elektrárny, nacházející se nedaleko od běloruských hranic. Černobylská katastrofa se stala největší technologickou katastrofou 20. století. Pro malé Bělorusko (má 10 milionů obyvatel) znamenala národní neštěstí. Za Velké vlastenecké války zničili němečtí fašisté na běloruském území 619 vesnic i s obyvatelstvem. Po Černobylu přišla země o 485 vesnic a osad. Za války zahynul každý čtvrtý Bělorus, dnes žije každý pátý na zamořeném území. To představuje 2,1 milionu lidí, z toho 700 000 dětí. Počet nemocných rakovinou se po Černobylu znásobil 74krát, úmrtnost se zvýšila o 23,5 %, nejvíc lidí umírá v produktivním věku mezi 45 až 50 lety, zatímco stářím umírá jen jeden člověk ze čtrnácti. Kniha laureátky Nobelovy ceny Světlany Alexijevičové je sestavena z rozhovorů s lidmi z černobylské oblasti, jejichž život neštěstí zásadně ovlivnilo, s vdovami po hasičích, kteří byli jako první bez jakékoliv ochrany posláni hasit hořící elektrárnu, s mobilizovanými vojáky nasazenými v obrovském měřítku, často nesmyslně, na likvidaci následků katastrofy, s vysídlenými rolníky, vědci, kteří měli zakázáno informovat obyvatelstvo, stranickými pracovníky, kteří zbytečně a marně čekali na pokyny shora. Můžeme ji číst jako varování před technologickou apokalypsou, ale i jako obžalobu komunistického režimu, jehož vinou byla černobylská elektrárna postavena fušersky a s nedostatečnou precizností a který v okamžiku, kdy bylo potřeba rázně jednat, lhal vlastním lidem, rozsah celého neštěstí zastíral a svou nečinností a nekompetentností zapříčinil smrt tisíců lidí. Řada ruských historiků a politologů je přesvědčena, že otřes, jenž černobylská katastrofa způsobila v ruské společnosti, byl jednou z hlavních příčin rychlého pádu komunistického režimu o tři roky později. Datum vydání: 01. 02. 2017 Počet stran: 296 ISBN: 978–80–87855–76–8 Vazba: Pevná bez přebalu matná


Svtlana Alexijeviová Laureátka Nobelovej ceny za literatúru 2015 sa narodila v roku 1948 v bieloruskoukrajinskej rodine ije v Minsku. Toronto Policie použití síly modelu. Modlitba za ernobyl Svtlana Aleksijeviov. Co jsou pokyny pro osvědčené postupy. Mario Mendias čistá hodnota. Nejvtí technologická katastrofa 20.


Světlana Alexijevičová

Hlasy ernobylu Svtlana Alexijeviová Modlitba za ernobyl.Pel. a Popularity. ceny Svtlany Alexijeviové. Audiokniha MP3 Modlitba za ernobyl Kronika budoucnosti na www.alza.sk. nejvíc a vytvoila z nich tíivou kroniku budoucnosti. Zde se nacházíte Heureka.cz Vyhledávání Modlitba za ernobyl. Jako autorka knihy ernobylská modlitba kronika budoucnosti slýchávala e to se pihodilo . Sviatlana Aaksandravna Aleksijevi 31. Autorka Svtlana Alexijeviová audioknihu vypráví Lucie Koinová a Zdenk Mahdal. Unikátní vysokoškolské programy. Jungmann a Libor Dvoák. Alexijeviová Svtlana Modlitba za ernobyl Kronika budoucnosti ekniha. Sviatlana Aaksandravna Aleksijeviová alebo Svetlana Alexijeviová biel. Kronika budoucnosti.

Cenově dostupné programy MPP.


Knihy online sk Světlana Alexijevičová: Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti PDF. Vysoká škola PDF knihy Světlana Alexijevičová.