Read Club

Stalin a vědciPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Simon IngsKniha byla v roce 2016 nominována na Baillie Gifford Prize, nejprestižnější britskou cenu za literaturu faktu Podnětné a mrazivé dílo, jež nám ukazuje, jak byli vědci v rodícím se Sovětském svazu obětováni sovětskému snu o vybudování ideálního státu." – Kirkus Reviews Z anglického originálu přeložila Radka Knotková V první polovině dvacátého století sovětský státní aparát v čele s Josifem V. Stalinem nadšeně podporoval a financoval práci vědců, ale zároveň je vystavoval obrovskému ideologickému tlaku. Aktivní zájem režimu i osobní ctižádostivost jednotlivých aktérů páchaly často strašlivé škody a jediný krok špatným směrem mohl člověka připravit nejenom o vyhlídky na zářnou kariéru, ale i o práci, či dokonce o život. Sovětští vědci ve svém úsilí přesto neustali a mnozí z nich nakonec svými poznatky výrazně přispěli k rozvoji moderní vědy. Jiným, zejména Trofimu Lysenkovi, však věda posloužila jako prostředek k realizaci vlastních mocenských ambicí. Oceňovaný britský autor Simon Ings představuje ve své knize Stalin a vědci detailní, fascinující, mnohdy až absurdní pohled na život a práci sovětských vědců v době, kdy Sovětskému svazu vládla stalinská ideologie a věda se ocitla v jejím područí.


Bizarní píbh zbídaelých student profesor a arlatán kteí se na poátku. Sovttí vdci ve svém úsilí pesto neustali a mnozí z nich nakonec svými poznatky výrazn pispli Oceovaný britský autor Simon Ings pedstavuje ve své knize Stalin a vdci fascinující mnohdy a. století spojili se selhávající sovtskou vládou aby vytvoili svtovou supervelmoc. 2 Příklady použití sociálních médií policejní oddělení. Pro hodnocení se pihlaste nebo zaregistrujte.


Josif Stalin

Vda a vdci v soukolí sovtského mocenského aparátu.Bizarní píbh zbídaelých student profesor a arlatán . Olga Walló Vyehrad Praha . Kniha byla v roce 2016 nominována na Baillie Gifford Prize nejprestinjí britskou cenu za literaturu faktu Podntné a mrazivé dílo je nám ukazuje jak byli vdci v rodícím se Sovtském svazu. Kniha Stalin a vdciIngs Simon. Stalin a vdci. Ib význam v FB. Hodnotenie a recenzie Stalin a . Koupit Koupit eknihu. Akce Dtské knihy se slevou. Dépôt des soumissions Régie de recettes du Commissariat aux ventes de Rennes 11 rue dOuessant CS 16839 35768 SAINT GREGOIRE CEDEX avant le 29 juin 2015 à 16 heures. Stalin a vdci by Simon Ings 9788074299025 available at Book Depository with free delivery worldwide. Typický vysokoškolský věk.

Vojenské letecké a kosmické inženýrství.


Čtení PDF dokumentů Stalin a vědci PDF. Elektronické knihy PDF Simon Ings.