Read Club

Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory - Sochařská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoře (1483–1499)PDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Michaela OttováKamenosochařským dílům umístěným v exteriéru i v interiéru kostela sv. Barbory v Kutné Hoře byla dosud věnována pozornost pouze povšechná. Tato kniha je pokusem o náhled do problematiky vzniku a proměn kamenné sochařské výzdoby chóru kostela sv. Barbory, která vznikala současně s architekturou a je s ní zcela spjata. V exteriéru jde především o výzdobu dochovanou nad slavnostním severním vstupem do kostela, o výzdobu nad protilehlým vstupem jižním a o sochařskou podobu výzdoby opěráku osového, čnícího ve výšce více než třiceti metrů v nejvýchodnějším bodu chrámu. Součástí výzdoby exteriéru chóru jsou i chrliče v různých antropomorfních a zoomorfních podobách a drobné maskarony. Výjimečná je též sochařská skupina bláznů na severní atice. Z interiéru chrámu kniha zpracovává unikátní sochařskou výzdobu triforiové galerie a program reliéfních svorníků klenby. Studium těchto běžně zcela nepřístupných částí umožnila velkorysá rekonstrukce a obnova vnějšího pláště kostela sv. Barbory. Kniha je bohatě obrazově vybavena. Datum vydání: 15. 12. 2010 Počet stran: 272 ISBN: 9788087082171 Vazba: BD


Michaela OTTOVÁ Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory. Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory sochaská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoe. PDF Viewer Mac Reddit. Mezinárodní škola Meluha. Sochaská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoe 14831499 . PhD stipendia fyzika.


Film Sv Barbora

Michaela Ottová Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory. Školní aplikace mateřské školy. století na Chomutovsku Rak P. 213226 pináí velmi podrob. Kriminalita v rudolfínské Praze Zloin a právo na Novém Mst praském v letech Rady pro ivot 10 lovka Mikroby ve vaem tle jsou klíem k vaemu zdraví a tstí . Barbory v Kutné Hoe. Barbory v Kutné Hoe Tomá Halama eské Budjovice 2010 ISBN 82171 269 s Michaela Ottová Výtvarné umní renesance výtvarné umní baroka in Jií Tul a kol. Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory. The contents of this page are sourced from Wikipedia . 1620 by Josef Brani Book Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory sochaská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoe by Michaela Ottová Book . Vechny informace o produktu Kniha Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory Sochaská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoe 1483 1499 Ottová Michaela porovnání cen z internetových obchod hodnocení a recenze Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory Sochaská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoe 1483 1499 Ottová Michaela. Chrám svaté Barbory v Hoe Kutné djiny a popis pvodní stavby a do r. Sochaská výzdoba kostela sv. GA Jižní univerzita online MBA.

Další vzdělávání.


Knihy, metodiky, články ve formátu PDF Michaela Ottová: Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory - Sochařská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hoře (1483–1499) PDF. E-knihy ke stažení PDF Michaela Ottová.