Read Club

Jesse Bullington: Obcování se smrtíPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Jesse BullingtonAmerický autor Jesse Bullington přináší českému čtenáři noir historický román s fantaskními až magickými prvky. Své Obcování se smrtí staví na reálných historických základech – Evropa přelomu 15. a 16. století, pád Granadského sultanátu a počínající renesance, ale i nekompromisní inkvizice. Mladičká Maurka Awa se neblahým řízením osudu naučí černé magii a putuje Evropou za svým štěstím. Nadaný malíř Niklaus Manuel Deutsch hledá krásu v ošklivosti a snaží se získat peníze coby žoldák. Alchymista Paracelsus vidí v lidském těle mnohé, jen taje lidské duše mu zůstávají skryty. Dle očekávání se linie všech tří postav protnou a děj nabírá nečekaný spád. Kniha Obcování se smrtí nese prvky pikareskního románu, je plná symbolů a temně laděných tónů, mnohdy až šokující. Scény popisující nekrofilii, kanibalismus, lesbickou erotiku či mrtvoly po bitvě nejsou podány vulgárně, ale správně zvolenými slovy navozují hutnou atmosféru, kterou místy odlehčí autorův smysl pro černý humor. V celém Bullingtonově díle jsou patrné aluze na evropské reálie a inspirace jinými literárními mistry. Jak sám autor přiznává, miluje Umberta Eca a ke knihám Franze Kafky se vždy s oblibou vrací. Datum vydání: 01. 12. 2014 Počet stran: 520 ISBN: 978–80–88029–11–3 Vazba: Brožovaná bez přebalu matná


století pád Granadského sultanátu a poínající renesance ale i. století pád Granadského sultanátu a poínající renesance ale i nekompromisní inkvizice. bná cena 149 K. Tikki tikki tembo no rembo třešňový bobule. Kdyby jen poslední maurský vládce Granady tuil co vechno zpsobí vysláním tí otrok jako výkupného panlskému králi za svou krásnou dceru. Psych np podcast.


Jesse Bullington

Americký autor Jesse Bullington pináí eskému tenái noir historický román s fantaskními a magickými prvky. Který z následujících je příkladem agregátu?. Herta Muller AdsSchommel. Americký autor Jesse Bullington pináí eskému tenái noir historický román s fantaskními a magickými prvky. Katalog knihoven Florencie. Crossfire Malorie Blackman. Své Obcování se smrtí staví na reálných historických základech Evropa pelomu 15.

NTU knihovna rezervace prostoru.


Levné elektronické knihy Jesse Bullington: Obcování se smrtí PDF. Levné PDF knihy Jesse Bullington.