Read Club

Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověstiPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Eduard PetiškaStaré řecké báje a pověsti, pravděpodobně nejznámější kniha Eduarda Petišky, obsahuje příběhy z řecké mytologie převyprávěné pro děti a mládež. V jednotlivých příbězích se mladí čtenáři setkají s nejznámějšími řeckými bohy (např. Diem, Athénou, Afroditou, Apollonem), hrdiny (Heraklem, Theseem, Odyseem nebo Oidipem) či mytickými postavami i monstry (Amazonkami, Kerberem, Pegasem, Medúzou či Kerberem). Autor, jemuž politická situace v tehdejším Československu bránila psát pro dospělé, vnímal Staré řecké báje a pověsti zároveň jako metaforický „román a o životě v Čechách“, o českých zoufalstvích a nadějích. Právě v tomto archetypickém pojetí antické látky zřejmě spočívá její trvalý úspěch, nejedná se totiž jen o převyprávění antických mýtů, nýbrž komplexní svědectví o lidském životě a charakteru, srozumitelné v každé době a ve všech jazycích, do nichž kniha byla přeložena (kupř. ve Francii dosáhla kolem pětadvaceti vydání a stala se školní četbou). I u nás se kniha od prvního vydání v roce 1958, dočkala více než patnácti vydání a od té doby oslovila několik generací čtenářů. Současné vydání doprovázejí půvabné a mimořádně zdařilé ilustrace profesora Zdenka Sklenáře. Kniha zároveň vychází i ve speciální úpravě jako bibliofilie. Eduard Petiška (1924–1987), od jehož smrti uplyne v letošním roce 30. Ket, byl český spisovatel knih pro děti, mládež i dospělé, překladatel, básník, dramatik, ale i editor V. Dyka, F. Hrubína či E. Frynty. Jeho knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků, Staré řecké báje a pověsti si však mezi nimi dodnes uchovaly klíčové postavení. Datum vydání: 05. 05. 2017 Počet stran: 256 ISBN: 9788073604899 Vazba: BD


Vytvoil je génius slavného národa helén a obstály ve zkoukách tisíciletí. Staré ecké báje a povsti 2005 Birlibán 1975 Alenina ítanka 1996 Anika a básnika 1987 Píbhy na které svítilo slunce 2011 vech 86 knih autora Podobné knihy Staré ecké báje a povsti 2017 Starovké báje a povsti 1972 Báje o Perseovi 1927 vech 4. Online c kompilátor. eský básník prozaik .


Eduard Petiška

Studijní úvěr pro požadavky Kanady. Dávné ecké báje a povsti zrodila lidová fantazie starovkých ek v dob kdy lidé jet neznali ani elezný pluh. Kniha získala mezinárodní ohlas byla peloena do vtiny evropských jazyk a napíklad ve Francii stejn jako u nás se stala povinnou kolní etbou. Staré ecké báje a povsti. Třída biologie NCERT 12 pdf 2020. Autor Eduard Petika. Terapeuti vnímání účinnosti psychoterapie. Kupte knihu Staré ecké báje a povsti od Eduard Petika na Martinus.cz. Ale nikdo stáda nehlídal nikdo nelovil ryby a nikdo. Legrační pastorové vtipy. Jednotlivé píbhy pojednávají o eckých bozích hrdinech mýtických postavách a nestvrách. Kredit umoní i stahování neomezenou rychlostí. Narodil se v Praze. 24mag2017 Enjoy the videos and music you love upload original content and share it all with friends family and .

Jak být skvělou detektivní knihu.


E-knihy vydajte si knihu Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti PDF. Knihy v PDF fórum Eduard Petiška.

Eduard Petiska