Read Club

Vladimír Sommer: Řídit socialismus jako firmu - Technokratické vládnutí v Československu 1956-1989PDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Vladimír SommerPolitiku jako střetávání odlišných pohledů na fungování společnosti a hospodářství je podle technokratického myšlení možné nahradit chladně racionální ekonomickou kalkulací. Stát a společnost se tak stávají jedním velkým podnikem, který spravují nepolitičtí odborníci. Hospodářská výkonnost a odstranění politických sporů jsou cestou k blahobytu a stabilitě. Ačkoliv ideální technokracie nikdy nevznikla, myšlenka, že je nutné řídit stát jako firmu, našla vlivné stoupence v různých politických a regionálních kontextech. Československo v době vlády KSČ nebylo výjimkou. Tato kniha ukazuje, že technokratický socialismus, který se prosadil v Československu po roce 1968, nebyl negací pražského jara. Naopak, „normalizační“ důraz na vládnutí prostřednictvím expertů a na hospodářskou výkonnost byl pragmatickým navázáním na technokratické tendence přítomné v reformním komunismu šedesátých let. Datum vydání: 01. 07. 2019 Počet stran: 296 ISBN: 978–80–7422–674–8 Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá


ídit socialismus jako firmu book. Technokratické vládnutí v eskoslovensku 242 CZK Nov. Neváhajte a inpirujte sa mnostvom kníh v najobúbenejom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Šli na klíčová slova medvěda. ídit socialismus jako firmu Technokratické vládnutí v eskoslovensku Kniha autor Vladimír Sommer 296 stran esky Broovaná bez pebalu les37bez DPH 215Koupit Skladem 10 ks 25 25.


Vladimír Sommer

Technokratické vládnutí v eskoslovensku. Nejlépe hodnocené knihy z kategorie . Technokratické vládnutí v eskoslovensku 19561989 . Pravidelné akce a slevy. Soudobé diskuse o budoucnosti evropské . ídit socialismus jako firmu Technokratické vládnutí v eskoslovensku 1956 1989 Vítzslav Sommer . Komentáe 0 Kniha ídit socialismus jako firmu Technokratické vládnutí v eskoslovensku . ídit socialismus jako firmu Technokratické vládnutí v eskoslovensku Mu CIA. Jazyk etina. Start your review of ídit socialismus jako firmu Technokratické vládnutí v eskoslovensku Write a review Jindich Mynarz rated it liked it. ídit socialismus jako firmu. Vekeré informace o produktu. Transdisciplinární. V době motýlů Audiokook zdarma. ídit socialismus jako firmu Technokratické vládnutí v eskoslovensku Autor Vítzslav Sommer publisher NLN s.r.o. Kolik typů datových struktur má r. Naopak normalizaní draz na vládnutí prostednictvím expert a na hospodáskou výkonnost byl.

Aplikovaná fyzika zkratka.


Kde stáhnout knihy zdarma Vladimír Sommer: Řídit socialismus jako firmu - Technokratické vládnutí v Československu 1956-1989 PDF. Knihy v PDF Vladimír Sommer.